Uporabniško ime
Geslo

Še nimate uporabniškega imena in gesla?
Registrirajte se.

Pomoč

Slovenija na evropskih prvenstvih v košarki (seznam) (III)

Istanbul, 16. septembra - Slovenija na evropskih prvenstvih v košarki.

Ljubljana, Stožice.
Slovenski navijači.
Foto: Anže Malovrh/STA
Arhiv STA

* 1993, Nemčija (Berlin):
Roman Horvat, Jaka Daneu, Jure Zdovc, Teoman Alibegović, Boris Gorenc, Slavko Kotnik, Žarko Djurišić, Marko Tušek, Primož Bačar, Marijan Kraljević, Darko Mirt, Boštjan Leban, trener: Janez Drvarič

- predtekmovanje:
Slovenija - Belgija         61:82
Slovenija - Estonija        80:63
Slovenija - Nemčija         57:79
- lestvica:
Estonija            3  2  1  255:261  5
Nemčija             3  2  1  275:234  5
Belgija             3  1  2  244:233  4
Slovenija           3  1  2  198:224  4

končna uvrstitev: 16. mesto

* 1995, Grčija (Atene):
Roman Horvat, Jaka Daneu, Marijan Kraljević, Jure Zdovc, Aleš Kunc, Marko Tušek, Teoman Alibegović, Marko Milić, Boris Gorenc, Slavko Kotnik, Matjaž Tovornik, Walter Jeklin, trener: Zmago Sagadin

- predtekmovanje:
Slovenija - Francija        68:89
Slovenija - Hrvaška         83:91
Slovenija - Rusija          82:92
Slovenija - Španija         85:88
Slovenija - Turčija         93:74
Slovenija - Finska          94:72
- lestvica:
Hrvaška             6  6  0  534:464 12
Španija             6  4  2  499:473 10
Rusija              6  4  2  577:508 10
Francija            6  4  2  496:466 10
Slovenija           6  2  4  505:506  8
Turčija             6  1  5  462:539  7
Finska              6  0  6  457:574  6

končna uvrstitev: 12. mesto

* 1997, Španija (Gerona, Barcelona):
Teoman Alibegović, Jaka Daneu, Boris Gorenc, Goran Jagodnik, Walter Jeklin, Ivica Jurković, Aleš Kunc, Marko Milić, Radoslav Nesterović, Rado Trifunovič, Marko Tušek, Jure Zdovc, trener: Andrej Urlep

- predtekmovanje:
Slovenija - Francija        75:80
Slovenija - Izrael          68:69
Slovenija - Litva           67:76
- lestvica:
Litva               3  3  0  245:215  6
Izrael              3  2  1  217:225  5
Francija            3  1  2  250:257  4
Slovenija           3  0  3  210:225  3
- razigravanje od 13. do 16. mesta:
Slovenija - BiH             73:61
Slovenija - Ukrajina        75:80

končna uvrstitev: 14. mesto

* 1999, Francija (Clermont-Flerrand, Pau):
Sani Bečirović, Jaka Daneu, Ervin Dragšič, Goran Jagodnik, Walter Jeklin, Ivica Jurković, Marijan Kraljević, Marko Milič, Radoslav Nesterović, Matjaž Smodiš, Matjaž Tovornik, Jure Zdovc, trener: Boris Zrinski

- 1. krog predtekmovanja:
Slovenija - Rusija          47:68
Slovenija - Španija         85:75
Slovenija - Madžarska       72:66
- lestvica:
Rusija              3  2  1  210:191  5
Španija             3  2  1  231:229  5
Slovenija           3  2  1  204:209  5
Madžarska           3  0  3  214:229  3
- 2. krog predtekmovanja:
Slovenija - ZR Jugoslavija  66:71
Slovenija - Izrael          66:67
Slovenija - Francija        69:74
- lestvica:
ZR Jugoslavija      6  5  1  443:386 11
Francija            6  5  1  409:390 11
Rusija              6  4  2  428:394 10
Španija             6  3  3  445:449  9
Izrael              6  2  4  401:454  8
Slovenija           6  2  4  405:421  8

končna uvrstitev: 10. mesto

* 2001, Turčija (Ankara):
Sani Bečirović, Boris Gorenc, Goran Jagodnik, Ivica Jurković, Marijan Kraljević, Jaka Lakovič, Arriel McDonald, Marko Milić, Radoslav Nesterović, Matjaž Smodiš, Marko Tušek, Beno Udrih, trener: Boris Zrinski

- predtekmovanje:
Slovenija - Španija         61:85
Slovenija - Turčija         71:57
Slovenija - Latvija         93:99
- lestvica:
Turčija             3  2  1  226:232  5
Španija             3  2  1  270:222  5
Latvija             3  1  2  258:284  4
Slovenija           3  1  2  225:241  4

končna uvrstitev: 15. mesto

* 2003, Švedska (Lulea):
Goran Jurak, Jaka Lakovič, Boris Gorenc, Simon Petrov, Marijan Kraljević, Boštjan Nachbar, Alojzij Duščak, Marko Tušek, Marko Milić, Ivica Jurković, Jurica Golemac, Primož Brezec, trener: Slobodan Subotić

- predtekmovanje:
Slovenija - Italija         77:67
Slovenija - BiH             73:62
Slovenija - Francija        82:88
- lestvica:
Francija            3  3  0  271:210  6
Slovenija           3  2  1  232:217  5
Italija             3  1  2  199:234  4
BiH                 3  0  3  210:251  3
- repesaž za četrtfinale:
Slovenija - Izrael          76:78

končna uvrstitev: 9. mesto

* 2005, Srbija in Črna gora (Beograd):
Goran Jurak, Jaka Lakovič, Aleksandar Čapin, Sani Bečirović, Radoslav Nesterović, Nebojša Joksimovič, Boštjan Nachbar, Erazem Lorbek, Marko Milić, Marko Maravič, Uroš Slokar, Primož Brezec, trener: Aleš Pipan

- predtekmovanje:
Slovenija - BiH             74:65
Slovenija - Grčija          68:56
Slovenija - Francija        68:58
- lestvica:
1. Slovenija        3  3  0  210:179  6
2. Grčija           3  2  1  187:168  5
3. Francija         3  1  2  187:194  4
4. BiH              3  0  3  177:200  3
- četrtfinale:
Slovenija - Nemčija         62:76
- za razvrstitev od 5. do 8. mesta:
Slovenija - Hrvaška         89:80
- za 5. mesto:
Slovenija - Litva           70:79

končna uvrstitev: 6. mesto

* 2007, Španija (Alicante, Madrid):
Aleksandar Čapin, Goran Dragić, Jaka Klobučar, Jaka Lakovič, Goran Jagodnik, Domen Lorbek, Sandi Čebular, Erazem Lorbek, Rašo Nesterović, Uroš Slokar, Matjaž Smodiš, Gašper Vidmar, trener: Aleš Pipan

- predtekmovanje:
Slovenija - Italija         69:68
Slovenija - Poljska         70:52
Slovenija - Francija        67:66
- lestvica:
1. Slovenija        3  3  0  206:186  6
2. Francija         3  2  1  219:195  5
3. Italija          3  1  2  209:208  4
4. Poljska          3  0  3  188:223  3
- 2. krog:
Slovenija - Turčija         66:51
Slovenija - Nemčija         77:47
Slovenija - Litva           61:80
- lestvica:
1. Litva            5  5  0  417:357 10
2. Slovenija        5  4  1  340:312  9
3. Francija         5  3  2  371:347  8
4. Nemčija          5  2  3  339:346  7
5. Italija          5  1  4  346:359  6
6. Turčija          5  0  5  308:400  5
- četrtfinale:
Slovenija - Grčija          62:63
- za razvrstitev od 5. do 8. mesta:
Slovenija - Nemčija         65:69
- za 7. mesto:
Slovenija - Francija        88:74

končna uvrstitev: 7. mesto

* 2009, Poljska (Varšava, Lodž, Katovice):
Uroš Slokar, Jaka Lakovič, Samo Udrih, Primož Brezec, Matjaž Smodiš, Jaka Klobučar, Boštjan Nachbar, Goran Dragić, Goran Jagodnik, Domen Lorbek, Jurica Golemac, Erazem Lorbek, trener: Jure Zdovc

- predtekmovanje:
Slovenija - V. Britanija    72:59
Slovenija - Srbija          80:69
Slovenija - Španija         84:90
- lestvica:
1. Slovenija        3  2  1  236:218  5
2. Srbija           3  2  1  212:196  5
3. Španija          3  2  1  231:226  5
4. Velika Britanija 3  0  3  194:233  3
- 2. krog:
Slovenija - Litva           81:58
Slovenija - Poljska         76:60
Slovenija - Turčija         69:67
- lestvica:
1. Slovenija        5  4  1  390:344  9
2. Turčija          5  4  1  370:338  9
3. Srbija           5  3  2  365:357  8
4. Španija          5  3  2  381:351  8
5. Poljska          5  1  4  355:405  6
6. Litva            5  0  5  358:424  5
- četrtfinale:
Slovenija - Hrvaška         67:65
- polfinale:
Slovenija - Srbija          92:96
- za 3. mesto:
Slovenija - Grčija          56:57

končna uvrstitev: 4. mesto

* 2011, Litva (Klaipeda, Vilnius, Kaunas):
Uroš Slokar, Jaka Lakovič, Luka Rupnik, Sašo Ožbolt, Matjaž Smodiš, Samo Udrih, Edo Murić, Goran Dragić, Goran Jagodnik, Zoran Dragić, Mirza Begić, Erazem Lorbek, trener: Božidar Maljković

- predtekmovanje:
Slovenija - Bolgarija       67:59
Slovenija - Ukrajina        68:64
Slovenija - Gruzija         87:75
Slovenija - Belgija         70:61
Slovenija - Rusija          64:65
- lestvica:
1. Rusija           5  5  0  371:321 10
2. Slovenija        5  4  1  356:324  9
3. Gruzija          5  2  3  352:343  7
4. Bolgarija        5  2  3  339:357  7
5. Ukrajina         5  2  3  322:327  7
6. Belgija          5  0  5  304:372  5
- 2. krog:
Slovenija - Grčija          60:69
Slovenija - Makedonija      59:68
Slovenija - Finska          67:60
- lestvica:
1. Rusija           5  5  0  355:310 10
2. Makedonija       5  4  1  338:313  9
3. Grčija           5  3  2  348:336  8
4. Slovenija        5  2  3  337:337  7
5. Finska           5  1  4  338:372  6
6. Gruzija          5  0  5  329:377  5
- četrtfinale:
Slovenija - Španija         64:86
- za razvrstitev od 5. do 8. mesta:
Slovenija - Litva           77:80
- za 7. mesto:
Slovenija - Srbija          72:68

končna uvrstitev: 7. mesto

* 2013, Slovenija (Celje, Ljubljana):
Goran Dragić, Jaka Lakovič, Nebojša Joksimovič, Jaka Blažič, Zoran Dragić, Edo Murić, Boštjan Nachbar, Domen Lorbek, Jure Balažič, Mirza Begić, Uroš Slokar, Gašper Vidmar, trener: Božidar Maljković

- predtekmovanje:
Slovenija - Češka           62:60
Slovenija - Španija         78:69
Slovenija - Gruzija         72:68
Slovenija - Hrvaška         74:76
Slovenija - Poljska         61:71
- lestvica:
1. Španija          5  4  1  369:279  9
2. Hrvaška          5  4  1  337:341  9
3. Slovenija        5  3  2  347:344  8
4. Češka            5  2  3  316:339  7
5. Gruzija          5  1  4  376:394  6
6. Poljska          5  1  4  329:377  6
- 2. krog:
Slovenija - Italija         84:77
Slovenija - Grčija          73:65
Slovenija - Finska          76:92
- lestvica:
1. Hrvaška          5  4  1  372:361  9
2. Slovenija        5  3  2  385:379  8
3. Italija          5  3  2  374:357  8
4. Španija          5  2  3  375:339  7
5. Finska           5  2  3  341:385  7
6. Grčija           5  1  4  381:407  6
- četrtfinale:
Slovenija - Francija        62:72
- za razvrstitev od 5. do 8. mesta:
Slovenija - Srbija          92:74
- za 5. mesto:
Slovenija - Ukrajina        69:63

končna uvrstitev: 5. mesto

* 2015, Hrvaška, Nemčija, Latvija, Francija (Zagreb, Lille):
Nebojša Joksimović, Luka Rupnik, Klemen Prepelič, Jaka Blažič, Mitja Nikolić, Zoran Dragić, Miha Zupan, Jure Balažić, Saša Zagorac, Alen Omić, Jaka Klobučar, Uroš Slokar, trener: Jure Zdovc

- predtekmovanje:
Slovenija - Hrvaška         73:80
Slovenija - Gruzija         79:68
Slovenija - Nizozemska      81:74
Slovenija - Grčija          72:83
Slovenija - Makedonija      62:51
- lestvica:
1. Grčija           5  5  0  387:340 10
2. Hrvaška          5  3  2  359:343  8
3. Slovenija        5  3  2  367:356  8
4. Gruzija          5  2  3  369:364  7
5. Makedonija       5  1  4  324:381  6
6. Nizozemska       5  1  4  355:377  6
- osmina finala:
Slovenija - Latvija         66:73

končna uvrstitev: 12. mesto

* 2017, Finska, Romunija, Turčija, Izrael (Helsinki, Istanbul)
Anthony Randolph, Matic Rebec, Goran Dragić, Aleksej Nikolić, Klemen Prepelič, Edo Murić, Jaka Blažič, Jan Kosi, Miha Lapornik, Gašper Vidmar, Saša Zagorac, Žiga Dimec, Vlatko Čančar, Luka Dončić, trener: Igor Kokoškov

- predtekmovanje:
Slovenija - Poljska         90:81
Slovenija - Finska          81:78
Slovenija - Grčija          78:72
Slovenija - Islandija      102:75
Slovenija - Francija        95:78
- lestvica:
1. Slovenija        5  5  0  446:384 10
2. Finska           5  4  1  426:408  9
3. Francija         5  3  2  450:422  8
4. Grčija           5  2  3  421:400  7
5. Poljska          5  1  4  411:414  6
6. Islandija        5  0  5  355:481  5
- osmina finala:
Slovenija - Ukrajina        79:55
- četrtfinale:
Slovenija - Latvija        103:97
- polfinale:
Slovenija - Španija         92:72
- finale:
Slovenija - Srbija

končna uvrstitev:

zzb/ag
© STA, 2017