Jeseničani osvojili prvo lovoriko v sezoni

Celje, 10. septembra - Hokejisti Sija Acronija Jesenic so zmagovalci slovenskega pokalnega tekmovanja za sezono 2017/18. V finalu turnirja v Celju so premagali SŽ Olimpijo s 3:0. Za Jeseničane so zadeli Markus Piispanen, Jaka Šturm in David Planko.

Hokej, oprema, vratar, palica, ščitniki.

V finalu sta se za pokal pomerila tekmeca iz tradicionalnih hokejskih okolij, pa čeprav so se na ljubljanski strani tokrat prvič v tej vlogi na derbiju predstavili igralci novega najmočnejšega kluba iz prestolnice, SŽ Olimpije.

Na poti do finala je SŽ Olimpija v soboto premagala Triglav s 4:1, Jeseničani pa domačo zasedbo ECE Celje s 6:3.

V četrtfinalnih bojih je v četrtek Triglav premagal MK Bled s 7:3, ECE Celje pa Playboy Slavijo s 5:3. SŽ Olimpija je v petek premagala Maribor s 7:0, Sij Acroni Jesenice pa mlado jeseniško postavo z 11:1.