Manci Notar zlata kolajna na svetovnem prvenstvu v supanju

Koebenhavn, 3. septembra - Manca Notar je Sloveniji priborila zlato kolajno na svetovnem prvenstvu v supanju oziroma stoječem veslanju na deski. Enaindvajsetletna Škofjeločanka je svetovno konkurenco pokorila na prvenstvu v danskem Koebenhavnu v disciplini sprint na 200 metrski razdalji.

Danska, Koebenhavn.

Notarjeva je bila v finalu najhitrejša, drugo mesto je pripadlo Francozinji Amandine Chazot, tretja je bila Američanka Jade Howson.

Notarjeva je ena izmed najboljših supark na svetu in je bila med favoritinjami za najvišja mesta. Tekmovalka iz mesta na sotočju Poljanske in Selške Sore je lani na svetovnem prvenstvu na Fidžiju osvojila bronasto medaljo v sprint tekmi.