Rusinjam svetovni naslov, Slovenke 24.

Pesaro, 2. septembra - Ruske reprezentantke so na 35. svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Pesaru tudi v skupinskih sestavah osvojile naslov svetovnih prvakinj.

Slovenke, ki so prvič po 18 letih spet nastopile na tovrstnem tekmovanju, so med 29 ekipami zasedle 24. mesto.

Medtem ko so Rusinje gladko ubranile svetovni naslov, pa sta bili preostali dve kolajni na voljo za druge reprezentance. Bolgarke so končale na drugem mestu, v ogorčenem boju za bron, pa so kratko potegnile domačinke Italijanke, ki so pred domačimi navijači za 25 stotink točke zaostale za kolajno. Brona so se tako veselile Japonke.

Slovenke so v prvi sestavi s petimi obroči naredile veliko napako, ki jih je stala nekaj mest, drugo sestavo z dvema kolebnicama in tremi žogami pa so prikazale brez večjih napak.

V nedeljo se bo SP končalo s finalnimi nastopi skupinskih sestav.