Ratejeva deveta na SP v Londonu

London, 8. avgusta - Slovenska atletinja Martina Ratej je v finalu 16. svetovnega prvenstva v Londonu zasedla deveto mesto z 61,05 metra, ki jih je dosegla v prvi seriji. Zlato je osvojila Čehinja Barbora Špotakova s 66,76 metra.

Martina Ratej je v nedeljskih kvalifikacijah že s prvim metom, dolgim 65,64 metra, dosegla kvalifikacijsko normo za finale in se z drugim izidom med vsemi uvrstila v boj za odličja.

A sinoči ji ni šlo tako dobro, v prvi seriji je kopje poletelo do 61,05 metra, v drugi je Ratejeva prestopila, v tretji pa je vrgla 59,11 metra in se poslovila od prve osmerice s še tremi meti.

Med osmerico, ki je odločala o medaljah, je bila najboljša Špotakova, ki je zmagovitih 66,76 metra zmogla že v drugi seriji. Srebro je pripadlo Kitajki Lingwei Li s 66,25, bron pa njeni rojakinji Huihui Lyu s 65,26.