Marko Baloh šesti na dirki preko Amerike

New York, 29. junija - Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh je ob svoji deveti udeležbi na kolesarski dirki preko

Ultra maratonski kolesar Marko Baloh.

Amerike RAAM 2017 dosegel drugo mesto v kategoriji tekmovalcev nad 50 let in šesto mesto v absolutni kategoriji. Zmagal je 34-letni Avstrijec Christoph Strasser.

Start je bil v kalifornijskem Oceansideu, cilj pa v Annapolisu v zvezni državi Maryland. Proga je bila letos dolga 4950 km. Potekala je preko 14 ameriških zveznih držav, višinske razlike je bilo več kot 55.000 metrov, najvišja nadmorska višina, ki so jo premagali udeleženci te ekstremne preizkušnje, pa je znašala 3300 metrov nad morjem.

Drugi Slovenec na dirki Uroš Stoklas je odstopil Tudi Frediju Viragu ni uspelo v konkurenci dvojic.