ACH Volley povedel z 2:1 v zmagah

Ljubljana, 20. aprila - Odbojkarji ACH Volleyja so v tretji finalni tekmi končnice 1. DOL za moške doma premagali Calcit Volleyball s 3:2. Po zmagi Kamničanov v uvodnem nizu na 20. točki so bili Ljubljančani v drugem in tretjem nizu boljši nasprotnik ter drugega dobili s 25:18, v tretjem pa so gostom prepustili še točko manj. V najbolj izenačenem, četrtem nizu, so z dvema točkama razlike kamniški odbojkarji izsilili tie-break, v katerem pa so aktualni državni prvaki zmagali s 15:10. V zmagah tako ljubljanski odbojkarji vodijo z 2:1, do trinajstega zaporednega naslova državnih prvakov, skupno pa že štirinajstega, jih loči le še zmaga. Najbolj razpoložen igralec tretje tekme finalne serije je bil Žiga Štern s 26. točkami, pri gostih pa Maxson Pereira z enajstimi. Četrta tekma finala končnice bo v ponedeljek, 24. aprila, v Kamniku.