Primož Roglič zmagal na posamičnem kronometru dirke po Baskiji

Bilbao, 8. aprila - Slovenski kolesar Primož Roglič je na kronometru, zadnjemu dejanju dirke po Baskiji, spet pokazal svojo kakovost v vožnji na čas. Zasavec je na 27,6 kilometra dolgi progi v Eibarju premagal vse tekmece, še najbolj se mu je približal Španec Alejando Valverde, ki je zaostal devet sekund, kar je bilo tudi dovolj za skupno zmago.

Brazilija, Rio de Janeiro.
Slovenski kolesar Primož Roglič.

Roglič, ki je blestel predvsem v drugi polovici kronometra, ko je bila proga bolj ravninska, je zabeležil svojo 11. zmago v profesionalni konkurenci, tretjo letošnjo ter drugo etapno na dirki. V skupnem seštevku se je prebil na peto mesto.

Zelo dobro je nastopil tudi Simon Špilak, ki je z zaostankom minute in 23 sekund zasedel 11. mesto. To je pomenilo, da je še drugo zaporedno leto dirko končal med prvo deseterico, po lanskem osmem mestu je bil tokrat deseti.