Garnbretova in Kruder v finalu uvodne tekme

Bern, 8. aprila - Slovenija bo imela v finalu uvodne tekme sezone v športnem plezanju v balvanih v švicarskem Meiringenu dva predstavnika. Najboljšo formo na začetku sezone sta od Slovencev pokazala Jernej Kruder in Janja Garnbret. Oba sta v polfinalnih balvanskih smereh dosegla četrta dosežka ter se prepričljivo uvrstila v finale.

Plezalka Janja Garnbret.

Kruder je bil edini Slovenec v moški konkurenci med najboljšo dvajseterico. V ženskem polfinalu sta danes tekmovali še dve Slovenki Vita Lukan in Katja Kadič, ki sta zasedli 18. in 19. mesto.

Na startu včerajšnjih kvalifikacij je bilo vsega skupaj deset Slovencev. Domen Škofic je bil 29., Julija Kruder, Anže Peharc, Gregor Vezonik so svoje nastope končali na 31. mestu, Martin Bregant in Zan Sudar pa sta slovenske nastope zaokrožila na 63. in 73. mestu.