Odlična predstava Dragića za pomembno zmago Miamija

Charlotte, 6. aprila - Slovenski košarkarski as Goran Dragić je bil najzaslužnejši, da so košarkarji Miamija v severnoameriški profesionalni košarkarski ligi NBA na gostovanju ugnali Charlotte. Dragić je v 33 minutah, ki jih je preživel na igrišču, dosegel ravno toliko točk in bil najboljši posameznik tekme.

Košarkar Goran Dragić.

Poleg 33 točk je v statistiko vpisal skok, štiri asistence in dve ukradeni žogi, Miami pa je zmagal s 112:99. Z zmago se je vročica na lestvici vzhodne konference spet prebila na osmo mesto, ki zagotavlja nastop v končnici, tokratna zmaga pa ji pomeni dvojno, saj je v boju za uvrstitev med najboljših osem ugnala neposrednega tekmeca.

Manj uspešen je bil Detroit Bena Udriha, ki je na domačem igrišču s 102:105 izgubil proti Torontu. Slovenski branilec je v 18 minutah dosegel osem točk, zbral tri skoke in osem asistenc.