Kauzer mimo vrat in brez finala, Savšek znova zmagal

Tacen, 2. aprila - Drugi dan mednarodnega slaloma na divjih vodah v Tacnu ni bil tako uspešen za olimpijskega podprvaka v kajaku Petra Kauzerja. Hrastničan je v polfinalni vožnji zgrešil vrata, s kazenskim pribitkom 50 sekund pa na 69. mestu ostal brez finalnega nastopa.

Velika Britanija.
Kajak, moški.
Kajakaš Benjamin Savšek.

Zmagal je dvakratni svetovni prvak, Francoz Boris Neveu, drugouvrščeni Švicar Martin Dogoud je za njim na drugem mestu zaostal 31 stotink, tretji pa je bil Italijan Zeno Ivaldi. Najboljši Slovenec je bil na petem mestu Martin Srabotnik.

Med kajakašicami je Urša Kragelj tako kot v soboto tudi tokrat zasedla drugo mesto. V konkurenci kanuistov Benjamin Savšek tudi drugi tekmovalni dan ničesar ni prepustil naključju in je tako kot v soboto pokoril konkurenco.