Kopitarjevi kralji zadnji dan 2016 zaključili z zmago

Los Angeles, 1. januarja - Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma premagala San Jose Sharks s 3:2 in leto končala z zmago. Kapetan gostiteljev in slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v dobrih devetnajstih minutah sprožil tri strele, vendar je ostal brez gola ali podaje. Cam Atkinson pa je dosegel dva gola za Columbus Blue Jackets. S tem je vodilna ekipa lige s 4:2 zmagala v Minnesoti in s petnajsto zaporedno zmago izenačila drugi najdaljši tovrstni niz v zgodovini lige. V sezoni 1981/82 so prav toliko slavij zapored zabeležil igralci New York Islanders, v sezoni 2012/13 pa Pittsburgh Penguins. Dve zmagi več brez prekinitve so pingvini iz Pittsburgh nanizali marca in aprila 1993.