Janja Garnbret s tretjim mesto končala sanjsko sezono

Kranj, 27. novembra - Janja Garnbret je s tretjim mestom v Kranju končala sanjsko sezono, v kateri je kot druga najmlajša v zgodovini športnega plezanja postala svetovna prvakinja v težavnosti ter skupna zmagovalka v seštevku svetovnega pokala v težavnosti in kombinaciji.

Kranj.
Svetovni pokal v športnem plezanju Kranj 2016.
Slovenska športna plezalka Janja Gambret.

Kranj.
Slovenska športna plezalka Jana Gambret.

Domen Škofic je pred tem v moškem finalu osvojil drugo mesto, s katerim je kot prvi Slovenec v moški konkurenci osvojil skupni seštevek svetovnega pokala v težavnostnem plezanju. Lani prva Mina Markovič, štirikratna zmagovalka kranjske preizkušnje, je osvojila četrto mesto. Četrti slovenski finalist Urban Primožič je bil šesti.

Slovenske športne plezalke in plezalci so v letu, ko je športno plezanje postalo olimpijska disciplina s premiero na olimpijskih igrah v Tokio 2020, spisali izjemno zgodbo, ko sta Slovenca na prvem mestu v seštevku težavnosti tako v ženski kot v moški konkurenci.