Hamilton pred Rosbergom tudi na zadnjem prostem treningu

Abu Dabi, 26. novembra - Britanec Lewis Hamilton je bil tudi na zadnjem prostem treningu formule 1 pred kvalifikacijami dirke za VN Združenih arabskih emiratov, odločilne preizkušnje svetovnega prvenstva, hitrejši od klubskega kolega pri Mercedesu, vodilnega v SP Nemca Nica Rosberga. A najhitrejši čas tretjega treninga je dosegel Sebastian Vettel s Ferrarijem.

Kitajska, Šanghaj.
Voznik Mercedesa Britanec Lewis Hamilton.
Arhiv Xinhua/STA

Drugi čas je na zadnjem treningu dosegel Nizozemec Max Verstappen z Red Bullom, tretjega pa Finec Kimi Räikkönen v drugem Ferrariju.

Hamilton je bil četrti, a je bil še vseeno za mesto hitrejši od prvega favorita za naslov prvaka, Rosberga.

Rosberg ima v SP 12 točk prednosti pred trikratnim svetovnim prvakom Hamiltonom in največje možnosti, da osvoji letošnjo krono.