New York uspešen brez Vujačića

New York, 23. novembra - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so košarkarji New Yorka ponoči v domači dvorani ugnali Portland Trail Blazers s 107:103. Slovenski košarkar Saša Vujačić tokrat za New York ni dobil priložnosti. Pri gostiteljih je bil z 31 koši in devetimi skoki najbolj razpoložen Kristaps Porzingis, pri poražencih je 22 točk dosegel Damian Lillard.

Velika Britanija, London.
Slovenski košarkar Saša Vujačić.
Arhiv Xinhua/STA

V izredno napetem obračunu so gostje še tri minute pred koncem vodili s 101:100, koš Derricka Rosea in trojka Mindaugasa Kuzminskasa pa sta na noge spravila domače navijače, ki so začeli verjeti v zmago. Lillard je minuto in 22 sekund pred koncem z zadetima prostima metoma Portlandu ponudil priložnost, da s košem izenači, a sta bili obe ekipi v zadnjih napadih neučinkoviti, zmago gostiteljev pa je šele šest sekund pred koncem potrdil Rose.