Slovenski parakarateist svetovni prvak

Linz, 31. oktobra - Član Karate kluba Zmaj iz Ljubljane Skender Tošić je novi svetovni prvak v kategoriji para-karate v invalidskem vozičku v disciplini katah.

Tošić je največji uspeh v karieri osvojil v avstrijskem Linzu, kjer je minuli teden potekalo 23. svetovno karate prvenstvo za člane. V nedeljskem finalu je premagal domačina Markusa Mendyja Swobodo, srebrnega z letošnjih paraolimpijskih iger v Riu de Janeiru.

Na prvenstvu, to je potekalo od 26. do 30. oktobra, je nastopilo 1024 tekmovalk in tekmovalcev iz 118 držav. V posamezni kategoriji je lahko nastopil iz posamezne države samo po en tekmovalec, zato je bila konkurenca izredno močna.

Slovenske barve je zastopalo 14 tekmovalk in tekmovalcev v katah, športnih borbah in disciplini para-karate, ki je svoje stalno mesto na svetovnih prvenstvi dobila pred dvema letoma na SP v Bremnu v Nemčiji.