Hokejski superpokal osvojili Ljubljančani

Jesenice, 11. oktobra - Hokejisti Olimpije so osvojili superpokal, tekmovanje, ki ga je Hokejska zveza Slovenije letos izvedla prvič. V obračunu s tradicionalnimi tekmeci so na Jesenicah premagali Sij Acroni Jesenice s 4:2.

Tekmo so bolje začeli gostje in prvo tretjino dobili z 2:1, po drugi tretjini brez zadetkov pa je odločitev o zmagovalcu padla v zadnji tretjini. Zeleno-beli so sprva povečali prednost, domači so pet minut pred koncem znižali in lovili izenačenje, ob koncu pol minute tudi brez vratarja, kar pa se je nazadnje končalo s še enim ljubljanskim golom in končno zmago 4:2.

Za Jeseničane je dvakrat zadel Jure Sotlar, za Ljubljančane pa Raphael Bussiers, Jonathan Harty , Anže Ropret in Nik Pem v 60. minuti na prazna vrata tekmecev.