Kolesarke BTC Cityja Ljubljane sedme v Dohi

Doha, 9. oktobra - S preizkušnjo v ekipni vožnji na čas za ženske se je v Dohi začelo svetovno prvenstvo v kolesarstvu. V uvodni dirki, ženski klubski ekipni vožnji na čas, je zmagala nizozemska ekipa Boels Dolmans, slovenska BTC City Ljubljana je končala na sedmem mestu.

Ljubljana, Ljubljanski grad.
Članice ženske profesionalne kolesarske ekipe BTC City Ljubljana.

Zmagovalke iz ekipe Boels Dolmans, kolesarile so Chantal Blaak, Karol-Ann Canuel, Elizabeth Deignan, Christine Majerus, Evelyn Stevens in Ellen van Dijk, so na 40-kilometrski preizkušnji dosegle čas 48:41. Druge so bile kolesarke nemske zasedbe Canyon-SRAM, tretje pa Švicarke iz ekipe Cervelo Bigla.

BTC City Ljubljana je kronometer končala na sedmem mestu z zaostankom 3:43. Za slovensko ekipo so tekmovale Polona Batagelj, Eugenia Bujak, Corinna Lechner, Olena Pavluhina, Anna Plichta in Mia Radotić.