Italija in Španija brez zmagovalca, trije goli Mandžukića proti Kosovu

Ljubljana, 6. oktobra - Z današnjimi tekmami 2. kroga kvalifikacij za svetovno prvenstvo v nogometu 2018 se je začel oktobrski sklop reprezentančnih tekem. Danes so nastopile ekipe v skupinah D, G in I, največ pozornosti pa je bilo namenjene dvoboju v Torinu med velesilama Španijo in Italijo, ki se je končal z delitvijo točk in izidom 1:1.

Islandci so dosegli drugo zmago, premagali so Finsko s 3:2, potem ko so zaostajali z 1:2. V končnici je sledila prava drama, najprej je izenačil Alfred Finnbogason, že globoko v sodnikovem dodatku pa je zadel še Ragnar Sigurdsson in Islandcem zagotovil tri točke.

Nogometaši Kosova so v albanskem Skadru gostili Hrvaško. Po pričakovanjih ji niso bili dorasli, na koncu je bilo kar 0:6, že v prvem polčasu pa se je z doseženimi tremi goli v le 30 minutah izkazal Mario Mandžukić. Turki pa so z Ukrajino igrali nedoločeno 2:2.