Dežurna helikopterska posadka Slovenske vojske septembra 48-krat na pomoč
Ljubljana, 3. oktobra - Dežurna helikopterska posadka Slovenske vojske, ki je na vojaškem delu letališča Jožeta Pučnika na Brniku vsak dan v 15-minutni pripravljenosti, je septembra poletela na pomoč 48-krat, od tega je 34-krat poletela na pomoč v gore in 14-krat poskrbela za medbolnišnične prevoze.
Begunje na Gorenjskem.
Reševalna vaja s podporo helikopterja Slovenske vojske.
Foto: Tina Kosec/STA
Arhiv STA
Dežurne posadke 151. helikopterske eskadrilje Slovenske vovjske so v prvih devetih mesecih letos v reševalnih akcijah posredovale 312-krat, od tega 169-krat pri reševanju v gorah, 143-krat so poskrbele za nujno helikoptersko medicinsko pomoč, sodelovale pri iskanju pogrešanih oseb in se vključile v gašenje požara.
Pri tem so prepeljale 345 poškodovanih ali obolelih, naletele 480 ur in nad pogorišče odvrgle okoli 950.000 litrov vode.