Slovenski motokrosisti z Gajserjem v Italijo po finale A

Ljubljana, 20. septembra - V soboto in nedeljo bo italijanska Maggiora prizorišče pokala narodov v motokrosu, selektor Bogomir Gajser pa se je odločil, da bodo slovensko reprezentanco zastopali svetovni prvak razred MXGP Tim Gajser, Jan Pancar in Jernej Irt. Cilj Slovencev je preboj v finale A, želja pa uvrstitev med 10. in 15. mestom.

V soboto so na sporedu kvalifikacije, 19 najhitrejših reprezentanc se bo neposredno uvrstilo v nedeljski finale A, zmagovalka finala B pa bo prav tako dobila mesto v finalu A. V Maggiori bo sicer dirkalo 39 reprezentanc.

Slovenija je na zadnjem pokalu narodov lani v francoskem Erneeju osvojila 21. mesto, leto poprej je bila nazadnje v finalu A. V latvijskem Kegumsu je osvojila 20. mesto, takrat pa si je Tim Gajser zlomil tri vretenca. Najboljša slovenska uvrstitev je sicer osmo mesto iz leta 1998.