Đurić za konec v Riu še enkrat na nehvaležnem četrtem mestu

Rio de Janeiro, 18. septembra - Slovenski plavalec Darko Đurić je na paraolimpijskih igrah v Riu v disciplini 50 metrov prosto v kategoriji S4 osvojil četrto mesto. Za Đurića je bil ta nastop zadnji na letošnjih igrah v Braziliji.

Slovenski plavalec Darko Đurić.

Ker je bilo v tej disciplini v tej kategoriji le osem prijavljenih z normami, ni bilo predtekmovanja, ampak so bili vsi plavalci že uvrščeni v finale. Zmagal je Korejec Jo Gi Seong s časom 39,30, Đurić je plaval 41,21, bronasti Ukrajinec Andrij Derevinski pa 40,92.

Po še enem četrtem mestu, Đurić je doslej na igrah plaval na treh tekmah in bil četrti na 200 metrov prosto, peti na 100 metrov prosto in osmi na 50 metrov delfin, je bil plavalec iz Podbrezij takoj po koncu tekme seveda še precej razočaran in dejal, da še razmišlja o nadaljevanju kariere.