Đurić v finalu na 50 metrov delfin

Rio de Janeiro, 10. septembra - Slovenski plavalec Darko Đurić je na paraolimpijskih igrah v Riu danes nastopil v svoji drugi disciplini. Na 50 metrov delfin je v kategoriji S5 v predtekmovanju osvojil osmo mesto in si zagotovil večerni finale.

Ljubljana, Zavarovalnica Triglav.
Novinarska konferenca Zveze za šport invalidov Slovenije - Paraolimpijski komite pred odhodom slovenske reprezentance na paraolimpijske igre v Rio de Janeiro.
Plavalec Darko Đurić.

S časom 40,99 je bil v svoji predtekmovalni skupini tretji, skupno pa osmi, kar je zadostovalo za uvrstitev v finale. Ta bo na sporedu ob 18. uri po brazilskem času oziroma ob 23. po slovenskem.

Za Đurića je današnji nastop drugi na igrah. Na 100 metrov prosto je v kategoriji S4 osvojil peto mesto, čez tri dni pa ga čaka še drugi najpomembnejši nastop na 200 metrov prosto.