Đuriću v prvem finalu v Riu slabši začetek odnesel stopničke

Rio de Janeiro, 9. septembra - Slovenski plavalec Darko Đurić je na paraolimpijskih igrah v Riu na 100 metrov prosto v kategoriji S4 osvojil peto mesto. Zmagal je Južnokorejec Seong Jo Gi.

V finalu je z 1:27,17 končal na petem mestu, zmagovalec je slavil z 1:23,36. Medalji sta dobila še Kitajec Zhipeng Jin in Nizozemec Michael Shoenmaker. Slednji je za bron plaval 1:26,87.

Slovenski plavalec je v eni svojih paradnih disciplin, na svojih prvih paraolimpijskih igrah v Londonu 2012 je bil na tej razdalji prav tako peti, v svoji zbirki pa ima v njej tudi že medalje s SP in EP, veliko pričakoval.

Nazadnje mu je do želenih stopničk oziroma prve medalje na največjem tekmovanju za športnike invalide zmanjkalo le malo. Še boljšo uvrstitev kot v Londonu je odnesel slabši začetek, pa čeprav je Đurić prvih 50 metrov odplaval še sekundo hitreje kot dopoldne.