Konec končnice za Kopitarjeve kralje

Los Angeles, 23. aprila - Hokejisti Los Angeles Kings so v peti tekmi prvega kroga končnice severnoameriške lige NHL proti San Jose Sharks izgubili s 3:6 in se poslovili od sanj o vnovičnem pohodu proti vrhu najmočnejše hokejske lige na svetu. San Jose je bil boljši s 4:1 v zmagah.

Hokejist Anže Kopitar.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v statistiko vpisal gol v osmi minuti druge tretjine.

Prvi zaključni plošček za napredovanje v drugi krog končnice so imeli hokejisti Washingtona in Dallasa, a so bili pri tem neuspešni. Washington je z 0:2 izgubil proti Philadelphii, Dallas pa proti Minnesoti s 4:5. Washington in Dallas zdaj vodita s 3:2 v zmagah. Takšen izid je tudi v korist New York Islanders, ki je bil po dveh podaljških z 2:1 boljši od Floride.