Bojan Tokić še na tretje olimpijske igre

Halmstad, 14. aprila - Slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokić se je z zmago proti Portugalcu Joau Geraldu s 4:1 na kvalifikacijskem turnirju v švedskem Halmstadu še tretjič zaporedoma uvrstil na olimpijske igre. Tokić je v skupinskem delu tekmovanja osvojil tretje mesto, na glavnem turnirju pa je pred Geraldom s 4:2 premagal domačina Kristiana Karlssona in v drugem krogu s 4:1 Jakuba Dyjasa iz Poljske. Drugi trije slovenski predstavniki so se poslovili že po prvem krogu. Jana Žibrata je s 4:2 zaustavil Rus Aleksander Šibajev, Darka Jorgića Srb Peto Zsolt s 4:3, Alex Galič pa je s 4:1 zaustavila Poljakinja Katarzyna Grzybowska. Vsi trije bodo v petek imeli še eno priložnost, da se uvrstijo na olimpijske igre, vendar bodo morali na novem turnirju priti v finale.