Warriors do 50. zaporedne domače zmage

New York, 17. marca - Najboljša ekipa lige NBA Golden State Warriors je zabeležila 50. zaporedno zmago na domačem parketu. Premagala je New York Knicks, za katerega je Saša Vujačič začel v prvi postavi in v 20 minutah na parketu dosegel štiri točke.

Velika Britanija, London.
Slovenski košarkar Saša Vujačić.
Arhiv Xinhua/STA

Golden State ima zdaj zmago več, kot jih je po istem številu tekem imel Chicago Bulls v rekordni sezoni 1995/96, ko je v rednem delu zabeležil 72 zmag. Prvaki so trenutno pri 61-6.

Prvi strelec tekme je bil Stephen Curry s 34 točkami, vendar v zadnji četrtini ni igral, saj je imela njegova ekipa že visoko vodstvo in utrjeno pot do zmage s 121:85.

Zmagala je tudi vodilna ekipa na vzhodu Cleveland Cavaliers, čeprav je nastopila brez prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, ki mu je trener odmeril dan počitka. Doma je z 99:98 premagala Dallas, prvi strelec pa je bil Kyrie Irving s 33 točkami.