Van Avermaet močnejši od Sagana

Pescara, 14. marca - Belgijec Greg Van Avarmaet je zmagovalec šeste etape kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. Kolesar BMC Racing Teama, ki je zabeležil tretjo zmago v sezoni in drugo na dirki.

Van Avermaet je tudi po zaslugi bonifikacijskih sekund prevzel tudi skupno vodstvo, doslej vodilni Čeh Zdenek Štybar, ki je z zaostankom štirih sekund zasedel četrto mesto, pred zadnjo etapo, deset kilometrov dolgim kronometrom, zaostaja sedem sekund. Sagan je z osmimi sekundami zaostanka tretji.

Na dirki nastopajo trije slovenski kolesarji, na današnji etapi pa je bil najboljši Kristijan Koren, ki je zasedel 51. mesto. Luka Mezgec je osvojil 136., Primož Roglič pa 143. mesto. V skupni razvrstitvi je Roglič na 53., Koren na 110. in Mezgec na 149. mestu.