Jansrud petič zmagal v Kvitfjellu, trije Slovenci osvojili točke

Kvitfjell, 13. marca - Norvežan Kjetil Jansrud je zmagovalec predzadnjega superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kvitfjellu. Točke so na sedmem moškem superveleslalomu v tej sezoni osvojili trije Slovenci, Boštjan Kline je bil 26., Martin Čater 27. in Klemen Kosi 28.. Rok Perko je na drugi tekmi po vrnitvi po poškodbi odstopil.

Kranjska Gora.
Slovenski smučar Klemen Kosi.
Foto Stanko Gruden/STA

Drugo mesto je pripadlo Avstrijcu Vincentu Kriechmayerju, ki je zaostal 17 stotink sekunde, tretje mesto je osvojil Italijan Dominik Paris z zaostankom 32 stotink sekunde. Jansrud je vpisal še peto zmago v Kvitfjellu ter 14. v svetovnem pokalu.

Od članov slovenske moške ekipe bo na sklepnem dejanju sezone, finalu v St. Moritzu, nastopil le Boštjan Kline v smuku in superveleslalomu, s trenutno 18. mestom v smukaškem seštevku in 14. mestom v superveleslalomskem seštevku.