Fourcadu še zgodovinsko četrto zlato, Fak 6.

Oslo, 10. marca - Francoz Martin Fourcade je na biatlonskem svetovnem prvenstvu v Oslu v četrtem nastopu osvojil še četrto zlato medaljo in postavil nov mejnik v zgodovini tega športa. Kljub zgrešenemu strelu je bil na 20-kilometrski tekmi pet sekund hitrejši Dominika Landertingerja in 14 od Stephana Eberharda, dveh avstrijskih tekmovalcev.

Pokljuka.
Francoski biatlonec Martin Fourcade.

Zelo dobro je na najdaljši biatlonski preizkušnji nastopil tudi Jakov Fak, ki je zadel 19 od 20 strelov in končal na šestem mestu. V slovenski ekipi je tokrat manjkal Klemen Bauer, ki se je nastopu zaradi utrujenosti po uvodnih posamičnih tekmah odpovedal. To sta z najboljšimi uvrstitvami v karieri nadomestila Rok Tršan s 33. in Miha Dovžan z 43. mestom, ki sta s po enim zgrešenim strelom dosegla najboljši uvrstitvi v karieri. Mladi Lenart Oblak je bil s štirimi strelskimi minutami pribitka 69.