Kralji proti Washingtonu slavili po podaljšku

Ljubljana, 10. marca - Hokejisti Los Angelesa so v severnoameriški ligi NHL v domači dvorani po podaljšku premagali Washington Capitals s 4:3. Slovenski zvezdnik v dresu kraljev Anže Kopitar je tokrat ostal brez točke, v statistiko je vpisal le tri strele. Junak tekme je bil Jeff Carter, ki je v podaljšku zadel po dveh minuta in 50 sekundah.

Hokej, oprema, vratar, palica, ščitniki.

Tekma je bila posebna za Justina Williamsa in Mika Richardsa, zdaj igralca Washingtona, sicer pa člana Los Angelesa v letih 2012 in 2014, ko so kralji dvignili Stanleyjev pokal. Oba sta se v Staples Center vrnila prvič.

Kralji so v prvi tretjini zadeli trikrat, najprej je bil uspešen Vincent Lacavalier, za njim še Jake Muzzin in Milan Lucic. Gosti so do izenačenja prišli v zadnji tretjini, ko so bili uspešni T.J. Oshie, Nicklas Backstrom in Dmitrij Orlov.