Fourcadu tudi zasledovanje, Fak z izjemno predstavo na peto mesto

Oslo, 6. marca - Francoski biatlonec Martin Fourcade je na svetovnem prvenstvu v Oslu osvojil še tretjo zlato medaljo. Kljub trem kazenskim krogom je na zasledovalni tekmi slavil 20 sekund pred 42-letnim Norvežanom Olejem Einarjem Bjoernadalnom in 31 njegovim rojakom Emilom Heglejem Svendsnom.

Pokljuka.
Francoski biatlonec Martin Fourcade.

Pokljuka.
Biatlonec Jakov Fak.

Izjemno predstavo je na 12,5 kilometra teka in štirih streljanjih pokazal tudi Jakov Fak, ki je na zadnjem streljanju z 39. mesta po sprintu napredoval že na peto mesto in bil od brona oddaljen vsega 12 sekund. Bron, zanj sta se spopadla Norvežana Svendsen in Johannes Thingnes Boe, je bil nedosegljiv, zato pa je Fak v zadnjem krogu potrdil solidno tekaško formo in se ubranil pred napadi štirih tekmecev v skupini.

Klemen Bauer je skupaj zgrešil kar šest strelov in osvojil 56. mesto.