Tekmo evropske lige v Tirani prekinili zaradi izgredov

Tirana, 31. julija - Sinoči so morali tekmo nogometne evropske lige v Tirani med albansko ekipo Kukesi in poljsko Legijo iz Varšave prekiniti v drugem polčasu pri izidu 2:1 za goste. Po navedbah poljskega kluba je njihovega igralca Ondreja Dudo zadel kamen s tribune, zaradi česar so ga morali okrvavljenega z igrišča odnesti na nosilih.

Nogometne žoge.

Izgredi so se začeli kmalu po zadetku gostov za 2:1 v 51. minuti. S tribun so začele leteti steklenice in drugi nevarni predmeti, nato je glavni sodnik Stephan Klossner tekmo prekinil, da bi tako igralcem zagotovil varnost.

O primeru bo zdaj odločala Evropska nogometna zveza, Kukesiju grozi poraz za zeleno mizo, možen pa je tudi scenarij, kjer bodo albansko ekipo izključili iz evropskih tekmovanj.