Debevec do srebrnega odličja v disciplini VK puška leže

Apače, 28. julija - Slovenska strelska reprezentanca je osvojila prvo odličje na letošnjem evropskem prvenstvu z orožjem malega in velikega kalibra ter puško šibrenico na Pragerskem in v Apačah. Zanjo je poskrbel Rajmond Debevec, ki je v neolimpijski disciplini velikokalibrska puška leže na 300 metrov osvojil kolajno srebrnega leska.

Velika Britanija, London.
Poletne olimpijske igre 2012.
Slovenski strelec Rajmond Debevec.

Najboljši slovenski strelec vseh časov in dobitnik treh olimpijskih odličij je na vojaškem strelišču v Apačah zadel 597 krogov, dva kroga več je zadel Francoz Valerian Sauveplane.

Debevčev uspeh sta dopolnila Robert Markoja in Damjan Kandare. Prekmurec Markoja je bil vse do zadnjega strela v igri za odličja, na koncu pa je s 596 krogi zasedel peto mesto, medtem ko je Kandare z enakim strelskim izkupičkom osvojil osmo mesto.