Maribor kljub igralcu več ostal brez želenega napredovanja

Astana, 22. julija - Mariborski nogometaši so danes v povratnem dvoboju drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov izgubili proti kazahstanski Astani v gosteh z 1:3, polčas 1:2, in tako s skupnim izidom 2:3 končali evropske nastope v tej sezoni.

Maribor.
Nogometaši NK Maribor.

Nogometaši Astane so danes odločitev o udeležencu tretjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov vzeli v svoje roke in z visoko domačo zmago kljub igralcu manj na igrišču končali mariborske sanje o novi uspešni evropski sezoni. Na stadionu Astana Arena so bili vso tekmo boljši nasprotnik, imeli več priložnosti, posest žoge pa izgubili šele v zadnjih 30 minutah tekme, ko so ostali na igrišču z le desetimi možmi, a vijoličasti ponujenega darila niso znali sprejeti.

Gole za domače so dosegli Bauržan Džolčijev, Roger Canas in Patrick Twumasi, edinega za Maribor je prispeval Aleksander Rajčević.