Žagar prvič brez latvijskega polfinala

Daugavpils, 19. julija - Najboljši slovenski spidvejist Matej Žagar je na veliki nagradi Latvije v Daugavpilsu osvojil 13. mesto in šest točk za svetovno prvenstvo. To je bila prva VN Latvije, na kateri se ni uvrstil v polfinalne vožnje. Prvič v karieri je zmago dosegel Poljak Maciej Janowski, za njim pa sta uvrstila Danec Nicki Pedersen in Avstralec Troy Batchelor. Žagar je s slabšo predstavo v Latviji zdrsnil za eno mesto tudi v skupnem seštevku SP, kjer je trenutno na šestem mestu. Za tretjim mestom zaostaja devet točk, do osmega mesta in meje obstanka v eliti pa ga ločijo tri točke. Do konca prvenstva je še sedem dirk, med njimi tudi za slovenske ljubitelje tega športa najbolj zanimiva VN Slovenije, ki bo v Krškem 12. septembra.