Dragič v Gwangjuju brez repasaža in boja za kolajne

Gwangju, 4. julija - Prvi dan nastopov na 28. poletni univerzijadi v Gwangjuju je slovenskim športnikom prinesel nekoliko slabše rezultate. Največ nesreče je imel judoist Vito Dragič, ki ga je v kategoriji nad 100 kilogramov premagal Ukrajinec Anton Rudnik.

Žal v naslednjem krogu tudi Ukrajinec ni imel sreče, zato je Dragič ostal brez repasaža.

Med lokostrelci se je najbolje odrezala Toja Černe, ki je v sestavljenem loku dosegla drugo mesto. Ekipno so lokostrelci z ukrivljenimi loki bili sedmi, mešana skupina pa se je uvrstila na deveto mesto. Černetova in Luka Stoševski pa sta v razvrstitvi dosegla peto mesto.

Kot prva je za Slovenijo nastopila plavalka Nika Karlina Petrič, ki je na 400 metrov mešano ostala brez finala. Tenisača Roka Križaja je uvodoma premagal Švicar Antoine Baroz. V finale se ni uvrstil niti telovadec Jure Pavlica na konju z ročaji.