Nemčija - Slovenija 4:3 (0:1, 2:1, 1:1; 1:0)

Berlin, 30. aprila - Slovenska hokejska reprezentanca je sinoči na zadnji pripravljalni tekmi pred svetovnim prvenstvom v Berlinu z domačo zasedbo Nemčije izgubila po kazenskih strelih s 3:4. Po rednem delu in podaljških je bil izid neodločen 3:3.

Za Slovenijo je v prvi tretjini zadel Klemen Pretnar, v drugi Anže Kopitar, v tretji pa Žiga Pance. Pri kazenskih strelih sta bila za Slovenijo uspešen Rok Tičar in Jan Muršak.

Slovenija je tako s prvim porazom končala niz pripravljalnih dvobojev pred SP. Prvih pet je dobila, dve z Japonsko, po eno pa s Hrvaško, Avstrijo in Madžarsko.

Po dvoboju v Berlinu se bodo Slovenci odpravili na prizorišče svetovnega prvenstva v Ostravo, kjer jih prva tekma z Belorusijo čaka v soboto ob 16.15.