Patersku dirka po Hrvaškem, Roglič skupno drugi

Zagreb, 26. aprila - Poljski kolesar Maciej Paterski iz ekipe CCC Sprandi Polkowice je zmagovalec pete etape in dirke po Hrvaškem, ki se je danes končala s 177-kilometrsko preizkušnjo od Svetega Martina do Zagreba. Skupno drugo mesto je osvojil Primož Roglič, član Adrie Mobila.

Hrvaška, Zagreb.
Poljski kolesar Maciej Paterski iz ekipe CCC Sprandi Polkowice je zmagovalec pete etape in dirke po Hrvaškem.

Paterski je imel v hrvaški prestolnici več moči od Avstrijca Felixa Grossschartnerja, Rusa Romana Majkina in Belgijca Oliviera Pardinija. Vsi so prišli v cilj v času zmagovalca. S 17 sekundami zaostanka je osmo mesto osvojil Grega Bole, ki je bil najboljši Slovenec v etapi.

Paterski, ki je do visoke prednosti v skupnem seštevku prišel z zmago v kraljevski, tretji etapi, je še povišal razliko do najbližjega zasledovalca Rogliča, ki je na koncu zaostal minuto in sekundo.