Nogometaši Barcelone in Bayerna prvi polfinalisti

Ljubljana, 21. aprila - Nogometaši Barcelone in Bayerna Münchna so prvi polfinalisti lige prvakov. Katalonci, ki so prvo tekmo proti Paris St. Germainu dobili s 3:1, so doma zmagali z 2:0, Bayern, ki je v gosteh z 1:3 izgubil proti Portu, pa je prav tako doma slavil, bilo je 6:1.

Nemčija, München.
Nogometaši Bayerna.
Arhiv Xinhua/STA

Za zmago Barcelone je dvakrat zadel Neymar, najprej v 14. minuti, nato še v 34.

Bayern je brez težav odpravil Porto. Za Bavarce so zadeli Thiago Alcantara v 14., Jerome Boateng v 22., v 27. minuti Robert Lewandowski, v 36. Thomas Müller, v 40. Lewandowski, v 88. Xabi Alonso, častni gol za Porto je dal Jackson Martinez v 74. minuti.

V sredo sta na sporedu še preostali tekmi četrtfinala lige prvakov. Na prvi tekmi je Juventus z 1:0 premagal Monaco, Real Madrid in Atletico Madrid Jana Oblaka sta se razšla brez golov.