Z izjemno Klavore in Belakove Slovenci na EP pod pričakovanji

Montpellier, 19. aprila - Slovenska gimnastična reprezentanca se iz evropskega prvenstva v Montpellierju vrača z enim finalnim nastopom, za katerega je na preskoku poskrbela Teja Belak. Vendar je v finalu dvakrat padla pri doskoku in bila osma. Veliko slabše so nastopili fantje, pohvalo si zasluži le Rok Klavora, ki je bil na parterju deseti.

Portorož, GH Bernardin.
Telovadka Teja Belak.

Dobro je nastopil tudi Žiga Šilc, ki je napako napravil pri zadnjem doskoku in ostal brez vidnejše uvrstitve.

Vsi drugi reprezentanti so razočarali. Prvi slovenski adut Sašo Bertoncelj je dvakrat padel iz konja z ročaji in osvojil 88. mesto. Nič bolje ni šlo Alenu Dimicu, Peter Lampret je bil prav tako daleč od finalnih mest.

Tjaša Kysselef je na preskoku končala na 14. mestu, v mnogoboju je bila 37., vendar bi bila blizu finala, če ne bi padla z gredi, saj so bile razlike majhne.