Fistravec po pričakovanjih najboljši med skifisti

Bled, 18. aprila - Mariborčan Gašper Fistravec je na Bledu po pričakovanjih osvojil naslov slovenskega prvaka v skifu. Na zmagovalnem odru sta mu družbo delala Blejec Aleš Jalen in klubski kolega iz Dravskih elektrarn Gašper Ferlinc.

Veslač Gašper Fistravec.

Članski finale se je odvil po pričakovanjih, saj zmaga izkušenega Fistravca od samega začetka ni bila ogrožena. Bolj zanimiv je bil boj za drugo mesto, kjer sta se do medalj dokopala Jalen in Ferlinc, prvi je zaostal 3,21 sekunde, drugi pa pol sekunde več. Poraženec tega boja je bil Blejec Janez Zupan na četrtem mestu, ki se mu je medalja po fotofinišu izmuznila za vsega sedem stotink sekunde.

V ženski konkurenci je zmagala Andreja Kekič iz Izole, med mladinci sta bila najboljša Blejec Miha Aljančič in Izolčanka Alja Škrlj. V nedeljo bo na Bledu še tradicionalna prvomajska regata.