Bertonclju napaki odnesli finale, Klavora 10.

Montpellier, 16. aprila - Najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj je ostal brez finala na evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v Montpellierju. V kvalifikacijah je branilec brona z lanskega EP v Sofiji dvakrat padel s konja, prejel oceno 11,666 in tekmovanje končal na 88. mestu. Rok Klavora je bil na parterju dolgo časa v igri za finale, na koncu pa je bil 10.

Bertoncljevih sanj o visoki uvrstitvi je bilo konec hitro po začetku sestave. Ko je prvič padel s konja, je nadaljeval vajo, a je bil kmalu spet ob njem.

Dobro je delo na parterju opravil Klavora, ki je za vajo prejel oceno 14,933, kar je takrat pomenilo drugo mesto. Ko so bili do konca kvalifikacij še trije, je bil Klavora osmi, nato sta ga prehitela še dva in sanj o finalu je bilo konec.