Teja Belak: V finalu bom bolj sproščena, grem na vse ali nič

Montpellier, 16. aprila - Tjaša Kysselef in Teja Belak sta v sredo opravili prvi del svoje naloge na evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v Montpellierju. Kysselefova je tekmovanje na jugu Francije že končala, Belakova pa se je na preskoku uvrstila v sobotni finale. V njem bo nastopila sproščeno in brez rezultatskih pričakovanj.

Telovadka Teja Belak (dvovišinska bradlja).

Ko je opravila svoje delo v kvalifikacijah, je nasmejano sedla ob orodje in čakala na sodniške ocene. Dobila je oceno 14,183, kar jo je uvrščalo na sedmo mesto. Kot je kasneje povedala Ljubljančanka, se s čakanjem, ali jo bodo dve tekmovalki prehiteli in jo izrinili iz finala osmerice, ni obremenjevala.

Kysselefova je na preskoku izboljšala 15. mesto iz EP v Milanu, ki je bilo do tekmovanja v Montpellierju njen najboljši dosežek, vendar le za malenkost; bila je 14. V mnogoboju je končala na 37. mestu.