Elektra Šoštanj - Helios Suns 60:85 (16:13, 30:39, 44:73)

Šoštanj, 15. aprila - Košarkarji Helios Suns so v tekmi 6. kroga Telemach lige za obstanek v gosteh premagali Elektro Šoštanj s 85:60 (13:16, 39:30, 73:44).

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

* Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 100, sodniki: Gajšek (Podčetrtek), Pur (Šmarje pri Jelšah), Germadnik (Celje).
* Elektra Šoštanj: Kosi 2 (0:2), Čebašek 10 (2:2), Špegel 4 (2:3), Cohn 9 (3:6), Zagorc 7 (2:2), Malus 4 (2:6), Lekič 7 (1:2), Fifolt 8 (3:6), Hasić 5, Brčina 4.
* Helios Suns: Košir 3, Močnik 13 (2:2), Kraljević 4, Šantelj 4, Berlič 3 (1:1), Korošec 5 (2:2), Morina 7 (2:2), Ščekić 4 (2:2), Casey 16 (8:8), Vončina 10 (2:2), Maker 8 (2:4), Pelko 8.
* Prosti meti: Elektra Šoštanj: 11:20, Helios Suns 21:23.
* Met za tri točke: Elektra Šoštanj 5:23 (Čebašek 2, Zagorc), Helios 8:19 (Vončina in Pelko 2, Košir, Močnik, Korošec, Morina).
* Osebne napake: Elektra Šoštanj 24, Helios 24.
* Pet osebnih napak: Hasić (40.), Korošec (35.).

Elektra Šoštanj je zadnjeuvrščena ekipa prvenstva, v vsej sezoni je zmagala le na treh tekmah. Helios je precej bolj uspešen, tako da je bil razumljivo favorit dvoboja in vodilna ekipa spodnjega dela lige.

A tekme ni začel najbolje. Po trojki Jakoba Čebaška so domači povedli s 6:2, po trojki Aldina Hasića vodili s tudi 16:11, v drugi četrtini pa bili zadnjič v prednosti pri izidu 26:24.

Žiga Zagorc je izid izenačil, Gezim Morina s trojko goste povedel v vodstvo, po trojki Jana Močnika so gostje že vodili z 39:30, takšen je bil tudi izid prvega polčasa.

Odtlej je razlika samo še rasla. Gosti so že v tretji četrtini vodili z 29 točkami prednosti (42:71). S tem je bila tekma odločena, domači se namreč niti enkrat niso resneje približali.

V naslednjem krogu bo Helios počival, saj bo tekmo z Novo KBM Mariborom dobil z 20:0, Elektra pa bo gostovala pri Hopsih iz Polzele.