Jeseničani v Ljubljani povedli v hokejskem finalu

Ljubljana, 10. aprila - V prvi finalni tekmi slovenskega hokejskega prvenstva je sinoči ekipa Sij Acroni Jesenice v gosteh premagala Telemach Olimpijo s 3:1 in povedla z 1:0 v zmagah.

Po pričakovanjih sta se v finale državnega prvenstva uvrstili najboljši slovenski ekipi, vsaka s svojo popotnico težav, ljubljanski klub pa še z dodatno slabo popotnico finančnih zapletov in priprav na finale skorajda brez treningov. Na koncu pa so na ledu gostje presenetili zmaje, a povsem zasluženo povedli v finalu.

Že po 52 sekundah je za Jeseničane zadel Marjan Manfreda, v 22. minuti je za 2:0 poskrbel Sašo Rajsar, v 60. minuti je bil uspešen še Miha Pesjak. Edini gol za Olimpijo je v 57. minuti dal Tom Zanoški.

Finale, igrajo na tri zmage, se bo jutri v soboto s tekmo na Jesenicah.