Miami pod vodstvom Gorana Dragića do zmage

Miami, 8. aprila - Slovenski reprezentančni organizator igre Goran Dragić je prispeval velik delež k pomembni zmagi ekipe Miami Heat v severnoameriški košarkarski ligi NBA. V svoji dvorani je Miami s 105:100 premagal Charlotte Hornets, starejši od bratov Dragić pa je bil z 28 točkami najboljši strelec svoje ekipe, imel pa je tudi pet asistenc in tri skoke.

Slovenski košarkar Goran Dragić.

Po štirih zaporednih porazih je ekipa Miami Heat nujno potrebovala zmago, če je želela ostati v boju za uvrstitev v končnico lige NBA. S podobnimi željami je v AmericanAirlines Areno vstopila tudi ekipa iz Charlotte, ki je imela zmago manj od domačih košarkarjev. V izenačenem dvoboju si je Miami Heat v tretji četrtini priigral sedem točk naskoka, ki jih je v zadnji četrtini uspešno ubranil. Tudi po zaslugi razigranega Dragića.