V drugem delu kvalifikacij uspešna le še Golobova

Ljubljana, 3. aprila - Slovenski telovadci so si na svetovnem pokalu v športni gimnastiki v Ljubljani v kvalifikacijah zagotovili sedem finalnih nastopov. V prvem delu kvalifikacij se je v sobotni finale uvrstilo šest Slovencev, v drugem delu se jim je pridružila le še Saša Golob na parterju.

Ljubljana, Športni park Tivoli.
Telovadka Saša Golob.

Golobova se je uvrstila v finale na drugi tekmi po vrsti, prvo v Cottbusu je izpustila. Danes je prejela oceno 12,950 in končala na šestem mestu.

Ostali Slovenci so ostali brez mesta med osmerico.

V sobotnem finalu v dvorani Stožice bo tekmovalo šest Slovencev na petih orodjih. Sašo Bertoncelj bo nastopil na konju z ročaji, Teja Belak in Tjaša Kysselef na preskoku, Belakova še na dvovišinski bradlji, Rok Klavora na parterju in Peter Lampret na krogih. V nedeljo se bosta predstavila še Golobova in Dimic.