Hamilton najboljši v Evropi po izboru PAP, Mazejeva 15.

Varšava, 26. decembra - Najboljša slovenska smučarka Tina Maze, ki je letos na olimpijskih igrah v Sočiju dobila dve zlati medalji, se je v glasovanju za najboljšega športnika Evrope po izboru tiskovnih agencij uvrstila na 15. mesto.

Avstralija.
Britanski dirkač, voznik Mercedesa Lewis Hamilton.
Arhiv Xinhua/STA

Izbor pripravlja poljska tiskovna agencija PAP, letos pa je naslov najboljšega osvojil svetovni prvak formule 1 Lewis Hamilton.

Hamilton pa je le za točko premagal vratarja nemške nogometne reprezentance Manuela Neuerja, ki je na SP v Braziliji osvojil prvo mesto; Britancu so v glasovanju namenili 82 točk, Nemcu pa 81. Tretji je bil srbski teniški igralec Novak Đoković s 74 točkami.

Tina Maze, ki je na seznamu 50 športnikov s točkami edina Slovenka, je dobila 16 točk.