Björgnova spet nepremagljiva, Fabjanova osma

Davos, 21. decembra - Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je zmagovalka prostega sprinta za svetovni pokal v Davosu. Drugo mesto je osvojila Švedinja Stina Nilsson, tretja pa je bila še ena Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg. Slovenka Vesna Fabjan je tekmovanje končala na osmem mestu.

Rogla.
Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen

Slovenke so danes vknjižile lep ekipni uspeh, saj se je vsa četverica iz kvalifikacij prebila v četrtfinale, kjer nastopi najboljših 30 iz predtekmovanja. Če sta Alenka Čebašek in Nika Razinger s 24. oziroma z 28. mestom znova vknjižili pomembne točke, pa si je preveliko napako privoščila sicer že zelo izkušena članica reprezentance Višnarjeva in bila na koncu 14.

V moški konkurenci je zmagal Italijan Federico Pellegrino pred Rusom Aleksejem Petuhovom in Norvežanom Finnom Haagnom Kroghom. Slovenci niso nastopili.

Tekači si bodo zdaj privoščili nekaj oddiha, sezono bodo spet nadaljevali 3. januarja, ko se bo začela letošnja novoletna turneja Tour de Ski.